Zarezerwuj
wizytę
a
  /  depilacja   /  Jak się przygotować do depilacji?

Wax and the city

a

Jak się przygotować do depilacji?

Gładka skóra bez zbędnego owłosienia to marzenie zarówno wielu kobiet, jak i mężczyzn. Najbardziej skuteczną i efektywną metodą na pozbycie się go jest depilacja mechaniczna. Aby zabieg przebiegł możliwie jak najlepiej, warto się do niego odpowiednio przygotować.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór właściwego salonu. Chociaż depilacja jest bardzo popularnym zabiegiem i oferuje ją zdecydowana większość salonów kosmetycznych, to jakość usługi w każdym z nich może się różnić. W Wax & the City pracujemy na najwyższej jakości produktach, a zabiegi wykonujemy sprawnie i szybko.

Jeśli do tej pory Twoim codziennym towarzyszem była maszynka do golenia, umów wizytę na około 2 tygodnie do przodu. Dla największej skuteczności i komfortu, depilowane włosy powinny mieć długość od 0,5 do 1 cm, co oznacza, że musisz je zapuścić. Jeśli w miejscu, które chcesz poddać zabiegowi włoski są bardzo długie, możesz je skrócić. Ale umówmy się, zrób to tylko wtedy, gdy ich długość przekracza 4cm. W czasie zapuszczania włosków, unikaj także zabiegów, które mogłyby podrażnić skórę. Kilka dni przed zabiegiem unikaj opalania.

Dokładnie obejrzyj skórę w miejscu, które chcesz wydepilować. Powinna być zdrowa, bez zadrapań, rozległych siniaków lub wyprysków. Jeśli nie jest, daj jej najpierw dojść do siebie.

Kolejny krok należy wykonać dzień lub dwa przed zabiegiem. Podczas kąpieli użyj peelingu gruboziarnistego, który pomoże Ci pozbyć się martwego naskórka oraz wrośniętych włosków. Możesz też użyć rękawicy peelingującej. 

W dniu zabiegu zrezygnuj z kremów, balsamów, czy olejków do ciała – do tłustej powierzchni wosk może się gorzej przykleić i w efekcie zabieg przyniesie słabsze rezultaty. Jeśli depilowanym miejscem są pachy, zrezygnuj z dezodorantu.

Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest higiena, szczególnie w przypadku depilacji bikini. Przed zabiegiem umyj skórę sprawdzonym środkiem higienicznym. Nie używaj nowego produktu, który nie jest sprawdzony dla Twojej skóry, ponieważ może Cię podrażnić lub uczulić. Unikaj także mocnego tarcia ręcznikiem – osuszaj skórę delikatnie.

Tych kilka prostych kroków możesz wykonać, aby pomóc nam w osiągnięciu najlepszego efektu depilacji woskiem. My zadbamy o resztę. I pamiętaj, aby o skórę dbać zawsze dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia. Jeśli masz pytania, napisz do nas, rozwiejemy Twoje wątpliwości.